Instrukcje

Jak się zalogować do platformy?

Po uruchomieniu się okna logowania do platformy należy podać swój indywidualny login (ten, który został przekazany przez Ci administratora platformy).

Przykład loginu: imienazwisko@zdalna.posazakopane.pl
Uwaga! tylko przy użyciu takiego loginu możesz zalogować się do zdalnej platformy POSA Zakopane.

Pamiętaj by pierwszym zalogowaniu zmienić hasło dostępowe do swojego konta!

Podane przez administratora hasło było tzw. hasłem startowym. Po pierwszym, poprawnym zalogowaniu się do platformy zmień swoje hasło dostępowe (pamiętaj by je chronić i nie udostępniać nikomu).

Poniższe ilustracje pokazują krok po kroku jak zmienić hasło do swojego konta.

Mój pulpit z aplikacjami

Po zalogowaniu zobaczysz pulpit z gotowymi do pracy aplikacjami.
Kilka z nich ma dla Ciebie znaczenie kluczowe.

1. Podstawową aplikacją z której będziesz korzystać w czasie wirtualnych lekcji jest: Classroom. Przy pomocy tej aplikacji nauczyciele będą prowadzić swoje wirtualne lekcji. Pamiętaj by swój szkolny dzień zaczynać właśnie od tej aplikacji!

2. Aplikacja G-Mail. Twoje konto za pomocą którego logujesz się do platformy jest jednocześnie Twoją skrzynką pocztową z której możesz korzystać przy pomocy programu G-Mail. Pamiętaj by często sprawdzać pocztę ponieważ nauczyciele w ten właśnie sposób mogą kontaktować się z Tobą – na przykład możesz znaleźć tu zaproszenia do udziału w lekcjach video.

3. Hangouts Meet – to aplikacja za pomocą której będziesz mógł uczestniczyć w video-chatach prowadzonych przez nauczycieli.

4. Dysk i dokumenty – to Twój wirtualny „pendrive” – tylko znacznie większy. To aplikacja za pomocą której możesz zapisywać swoje dokumenty na indywidualnym – wirtualnym dysku.

Oczywiście możesz korzystać z pozostałych, dostępnych on-line aplikacji takich jak: Arkusze (arkusz kalkulacyjny), Dokumenty (edytor tekstu), Prezentacje (aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych) i wszystkich pozostałych.

Czy mogę się logować do platformy przy użyciu innego adresu e-mail?

Nie, do platformy nie możesz zalogować się innym – jak tylko dedykowanym adresem e-mail. Nie będą działać twój prywatny adres e-mail, nawet jeśli jest domenie @g-mail. Nie możesz także logować się przy użyciu numeru telefonu.

Czy za każdym razem muszę się logować?

Nie, pod warunkiem, że w poprzedniej sesji nie wylogowałeś się ze swojego konta. Przeglądarka internetowa będzie pamiętać Twoje logowanie. Czasami może zdarzyć się jednak, że poprosi o ponowną weryfikację twojego hasła.

Co, jeśli z komputera korzysta kilku uczniów?

Jeśli na komputerze pracuje kilku uczniów (każdy korzysta ze swojego indywidualnego konta) konieczne jest wybranie – zalogowanie się do odpowiedniego konta. W takiej sytuacji konieczne jest pamiętanie by każdy po zakończeniu swojej pracy – WYLOGOWAŁ się ze swojego konta

Jak się wylogować z konta po zakończeniu pracy?

Na ilustracji poniżej można zobaczyć jak wylogować się ze swojego konta. Czerwone strzałki na ilustracji pokazują co trzeba kliknąć.

Czy mogę logować się do platformy z mojego smartfona czy tabletu?

Tak oczywiście. Jeśli tylko wygodnym dla Ciebie będzie praca na takim urządzeniu. Platforma działa na wszystkich tego typu urządzeniach.